25 marca 2016

Zabezpieczenie lakieru i detali woskiem

Używamy najwyższej jakości wosków samochodowych

Używamy najwyższej jakości wosków samochodowych

Wosk jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej klasycznych metod zabezpieczenia lakieru. Dzięki aplikacji wosku poprawia się głębia koloru, co sprawia, że Twoje auto wygląda świeżo, a lakier pięknie mieni się w słońcu. Poza walorami estetycznymi wosk skutecznie zabezpiecza przed zniszczeniem lakieru przez warunki atmosferyczne oraz ułatwia regularną pielęgnację karoserii. Wszelkiego rodzaju brud nie ma bezpośredniej styczności z powłoką lakierniczą, dzięki czemu jest ona o wiele lepiej chroniona. Aplikacja wosku pozwala również na dużo łatwiejsze mycie auta, gdyż zabrudzenia odchodzą łatwiej, a lakier „zrzuca” wodę w postaci kropli, nie tafli wody, co ułatwia osuszanie i zapobiega powstawaniu zacieków.

Ważne jest odpowiednie dobranie wosku do aktualnie panujących warunków atmosferycznych (innego wosku użyjemy w czasie sezonu zimowego, innego w czasie sezonu wiosenno-letniego), preferencji użytkownika odnośnie efektu estetycznego jaki chciałby osiągnąć oraz czasu jaki dany produkt utrzyma się na lakierze. Po aplikacji wosku niewskazane jest mycie auta mocną chemią, preferowane jest używanie wyspecjalizowanych środków o neutralnym pH pozwalającym na dłuższe utrzymanie się wosku na lakierze, a więc i dłuższą jego ochronę. Woski wykazują dużo mniejszą odporność i trwałość niż powłoki kwarcowe czy ceramiczne, zaleca się więc ich aplikację raz na kilka miesięcy, w zależności od warunków w jakich porusza się auto. W naszym studio, każdy samochód z zaaplikowanym woskiem, jest po myciuprzecierany QuickDetailerem z zawartością naturalnych wosków carnauba, co przedłuża jego żywotność.

Częstą praktyką jest również zabezpieczanie woskiem detali takich jak lakierowane plastikowe słupki drzwi, czy dyfuzory, spoilery itp. W tym celu używane są woski o podwyższonej wytrzymałości i nieco innym składzie pozwalającym na optymalną ochronę tego typu powierzchni.

Efekt hydrofobowy po woskowaniu

Efekt hydrofobowy po woskowaniu